O firmie

Grupa Kapitałowa Redan jest jednym z wiodących podmiotów działających na terenie Europy Środkowo-Wschodniej na detalicznym rynku odzieżowym.

Działalność Grupy dzieli się na dwa – wyraźnie różniące się – sektory: modowy i dyskontowy. W ramach obu segmentów funkcjonuje łącznie blisko 800 placówek.

Działająca na rynku dyskontowym sieć sklepów TXM oferuje bardzo szeroką gamę ubrań oraz akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Jest ona uzupełniona tekstyliami domowymi, obuwiem i dodatkami. Silnymi stronami TXM jest bardzo dobra relacja jakości ubrań do ich ceny oraz rozległa sieć dystrybucji licząca ponad 400 marketów w kraju i za granicą. Zagraniczna ekspansja prowadzona jest na rynku rumuńskim, czeskim i słowackim. W sklepach tej sieci są oferowane towary polskich producentów lub importerów, często znanych i markowych produktów. TXM dynamicznie rozwija również kanał e-commerce poprzez sprzedaż online w największym dyskontowym sklepie odzieżowym  www.txm24.pl

Na rynku modowym Grupa Redan rozwija, promuje i dystrybuuje swoje popularne marki odzieżowe Top Secret, Troll i Drywash. Kolekcje tych marek są tworzone przez własnych  projektantów, a następnie produkowane na zasadzie outsourcingu w ponad 100 fabrykach w Polsce i za granicą, w szczególności w Chinach, Indiach, Bangladeszu, Turcji, Hongkongu, Pakistanie. Dystrybucja jest prowadzona poprzez sklepy detaliczne i salony Top Secret. Sprzedaż odbywa się również przez sklep internetowy. Redan posiada także sieć sklepów Top Secret i Troll  za granicą – na Ukrainie i w Rosji. Sieć sklepów  sektora modowego Grupy obejmuje około 350 placówek w Polsce i za granicą (własnych, franczyzowych i kornerów).

Od 2003 roku akcje Redan S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wchodząca w skład Grupy spółka TXM S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w grudniu 2016 r.